Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Hakkımda

Merhaba gezgin dost!

 Ben Rüçhan. Değişik bir adım var evet. Üstünlük, öncelik anlamlarına geliyor. Hani şu saatli maarif takvimlerinde her güne birer çocuk adı önerilir ya; oradan bulunmuş.

 Bendeki bu gezme tutkusu ne zaman başladı bilemiyorum. Çocukken 2 sokak uzağa gitmeye korkardım halbuki... Ama şimdi, hiç düşünmeden sırtçantamı ya da bavulumu alıp kıta değiştiriyor, binlerce kilometre uzaktaki şehirlerde güne başlıyorum. Mutluluğu yolculukta buldum.

 Bu sitenin temellerini 2012 yılında, henüz öğrenciyken "Çok Gezen Çocuk" adı altında atmıştım. İşe başlarken "Gezi önerisi veren bir avuç siteden biri olmak, seyahatle ilgili Türkçe içerik üretmek" gibi ulvî bir amacım vardı. Bu düşünce, gideceğim şehirlerle ilgili İnternet araştırması yaparken düşmüştü aklıma. "Neden hep İngilizce sitelere bakıyorum, neden gezi yazıları kategorisinde yeterince Türkçe içerik yok" demiştim kendi kendime. İşte bu yüzden, ilk yurtdışı yolculuklarımı gerçekleştirdikten sonra oturdum bilgisayarımın karşısına ve başladım yazmaya...

 Ne mutlu ki geçen yıllar içinde seyahat bloglarının sayısı hızla arttı. Önceleri kimi şehirler için tek bir gezi yazısı bile bulunamazken; şimdilerde bir şehir için yüzlercesi yayınlanmış durumda. Umarım benim de çorbada biraz tuzum olmuştur. Yazdıklarımın yeni gezginlere yardımcı olması ve gezenleri yazmak konusunda özendirmesi en büyük dileğim.

 Yorum ve fikirlerinizi duymak, tanımadığım kişilerce paylaşılma onuruna nail olmak benim için en büyük motivasyon kaynağı. Bu nedenle lütfen yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bu garip gezginden esirgemeyin. Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz şeyleri bildirin ki, blog'umu ve kendimi geliştireyim.

Gezme konusu dışında dünyanın en üşengeç insanı olduğumdan dolayı, gittiğim yerlerle ilgili gezi yazılarını hemen yazıp yayınlayamıyorum. En etkin biçimde kullandığım sosyal medya mecrası Instagram. Gezilerim sırasında yaptığım anlık paylaşımları Instagram'ın Hikâyeler bölümüne bulabilirsiniz! Ben orada paylaşırken çok eğleniyorum, umarım siz de eğlenirsiniz. Bir bakın, beğenmezseniz engeli basın! :D